Tere tulemast meie kassikasvanduse WITTORYO SUN kodulehele. Meie kassikasvandus tegeleb briti lühikarvaliste kasside aretusega. Minu nimi on Julia Jeremejeva ja ma hakkasin tundma tõelist huvi nende suurepäraste kasside vastu juba loomaarstina töötades. Kassikasvandus on registreeritud FIFE (The Fédération Internationale Féline) süsteemis alates 2015 aastast ja kuulub Eesti Kassikasvatajate Liitu FELIX.

Мeie tegeleme kõige armsamate, soojemate ja sõbralikumate kassidega – briti lühikarvalistega. Briti kassid on suured, terved ja väga sotsiaalsed lemmikloomad. Nendele on iseloomulik ümmargune võluv Cheshire`i nägu. Briti kassid kuuluvad ühe kõige loomulikuma tõuga kasside hulka. Need kassid on aristokraatsed, vastupidavad, väga kontaktsed, sõbralikud ja hellad. Nad saavad suurepäraselt läbi kõikide pereliikmetega ja peremeest või perenaist armastavad ennastunustavalt. Briti kass võib käia temale järgi ühest toast teise, oodates kuna ta võtab istet ja lubab tal leida koha enda kõrval. Briti lühikarvalised armastavad väga lapsi, saavad ilusasti läbi teiste loomadega ja sealhulgas isegi koertega. Nad on väga kannatlikult ning lasevad teha endaga kõike, mis ei alanda nende eneseväärikust. Neid ei saa nimetada iseloomututeks plüüsmänguasjadeks. Briti lühikarvalised sobivad ideaalselt ka inimestele, kes veetavad palju aega töötades. Neid kasse ei nimetata mitte juhuslikult „ärimehe kassideks“.

Meie kassikasvandus spetsialiseerub solid (ühevärviliste) värvidele, nagu sinine ja lilla, kellel onereda värvilised päikesevärvi silmad ning silver shaded (rahvakeeles tsintsilla) hõbedase värviga smaragdilist värvi silmadega. Meie kassipojad kasvavad laste süles ja kasvades loomaarsti peres, on neil suurepärane tervis ja iseloom. Kõik meie kassid on testitud FIV (kasside immuunpuudulikkusviiruse), FELV (kasside leukeemiaviiruse), CoV (kasside koronaviiruse), PKD (polütsüstilise neeruhaiguse) ja HCM (hüpertroofilise kardiomüopaatia) suhtes, mis garanteerib tervete kassipoegade sünni. Meie kassipojad kolivad uute peremeeste juurde mitte varem, kui 12 nädala vanuses peale dehelmintiseerimist. Kassipojad on vaktsineeritud põhihaiguste vastu (panleukopeenia, rinotrahheiit, kalitsiviirus ja marutaud), kiibistatud ja dokumentide täispaketiga. Juhul, kui kassipoeg läheb teise riiki, toimub loovutamine mitte varem, kui 4 kuu vanuses. Kassipoegi vaktsineeritakse ja kiibistatakse kodus. See aitab vähendada nakkushaiguste saamise riski, võrreldes vaktsineerimisega kliinikus.

Meie armsad kassipojad rõõmustavad oma armastavat pererahvast erinevates riikides ning saavad suurepäraseid hindeid. Meie eesmärgiks on tervete, harmooniliste, suurepärast tüüpi värvi ja iseloomuga briti lühikarvaliste kasside aretamine.